podwójne opodatkowanie czyli jak rozliczyć zagraniczne dochody w Polsce i maksymalnie zmniejszyć swój podatek

Czynny żal – wzór

Autor wpisu: data: 5 kwietnia, 2010
dodajdo

Odpowiedzi: 3 do “Czynny żal – wzór”

 1. Małgosia napisał/a:

  Ciekawy artykuł 🙂
  Nie wszyscy podatnicy, zwłaszcza ci prowadzący działalność gospodarczą, wiedzą, że mają prawo prostować popełnione błędy wyrażając ‚Czynny Żal’ i nic im z tego tytułu nie grozi. Niejednokrotnie musiałam przekonywać ludzi, że lepiej jest się przyznać i naprawić pomyłkę/niedopatrzenie, niż próbować to ukryć. Wiele ludzi obawia się, że będą mieli z tego tytułu problemy.
  Tak więc, artykuł na prawdę potrzebny 🙂
  Pozdrawiam
  MM
  (http://www.oazypodatkowe.pl)

  Dziękuję Pani Małgosiu za trafny komentarz!
  Rafał

 2. Łukasz napisał/a:

  Witam Panie Rafale,

  od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Pana publikacji dotyczącej podwójnego opodatkowania. Dalej jednak niejasna pozostaje dla mnie jedna kwestia: jak należy rozliczyć dochody małoletnich dzieci uzyskiwane za granicą (renta dziecka wypłacana przez zagraniczny odpowiedik ZUSu) w przypadku metodoa proporcjonalnego odliczenia? Czy dochody te należy uwzględnić przy obliczeniach, dodając je do dochodów rodzica i wpisując sumarczynie do załącznika pitzg?

  Witam Panie Łukaszu!
  Dziękuję Panu bardzo za pytanie, bo to oznacza, że darzy mnie Pan zaufaniem! Panie Łukaszu, niestety nie jestem już w stanie odpowiadać na taką górę maili, jakie dostaję codziennie, dlatego – jeżeli to możliwe – proszę o skorzystanie ze sprawdzonej przeze mnie opcji ePorad24 (tutaj jest więcej informacji).
  Bardzo Pana przepraszam za taki obrót sprawy, jednak mam nadzieję, że zrozumie Pan moją sytuację 😉
  Pozdrawiam serdecznie!
  Rafał

  Pozdrawiam!

 3. madziarka190 napisał/a:

  mam pytanie…nie rozliczyłam się z dochodów za 2009 rok.wiem,ze muszę wypełnić pit i zanieść jak najszybciej do US.Chcę dodać,ze pracowałam w Polsce.Czy napisanie „czynnego żalu” dotyczy również mnie? a może inaczej…czy mogę napisać takie wyjaśnienie?

  Witam Panią!

  Dziękuję Pani za zaufanie, jednak ze względu na brak czasu nie jestem w stanie odpowiadać na Państwa pytania. Bardzo proszę o skorzystanie z jednej z opcji zawartych w zakładce Zadaj Mi Pytanie. Jestem pewien, że w ten sposób uzyska Pani pomoc!

  Pozdrawiam serdecznie!
  Rafał

 

Podoba Ci się ten Blog ? Poleć go znajomym !