podwójne opodatkowanie czyli jak rozliczyć zagraniczne dochody w Polsce i maksymalnie zmniejszyć swój podatek

Jaka kara za ukrycie dochodów

Autor wpisu: data: 23 lipca, 2009

W związku z tym, że często pytacie mnie, jaką odpowiedzialność może ponieść podatnik ukrywający swoje dochody, postanowiłem napisać o tym kilka słów. Wydaje się zresztą, że temat ten będzie zyskiwał - niestety - na znaczeniu. Dlaczego? Chodzi o zaległości podatkowe od odsetek zagranicznych, o czym pisałem poprzednio. Na szczęście zaległości z tych odsetek nie są duże... ale problem jest.

Przechodząc do tematu... Przede wszystkim podstawą do ukarania nieuczciwego podatnika jest kodeks karny skarbowy (Dz. U. 1999 r., Nr 83, poz. 930, z późn. zmianami). W nim to znajdziemy przepis artykułu 54, który mówi....

... zobaczcie dalej >>

dodajdo

Jedna odpowiedź do “Jaka kara za ukrycie dochodów”

 1. Malgorzata napisał/a:

  Witam Panie Rafale,
  Od 20 lat mieszkam na stale Wloszech. Posiadam obywatelstwo wloskie (jestem rozwiedziona) i polskie.Pracuje i wyliczam sie z dochodow we Wloszech. Nie posiadam dochodow w Polsce.
  Siostra mojej mamy chcialaby dac mi w prezencie pewna sume pieniedzy.
  Prosze o porade, musze sie z tego wyliczyc w Polsce?
  dziekuje z gory za porade.
  Malgorzata

  Pani Małgosiu, dziękuję za zaufanie jednak nie specjalizuję się podatkach od darowizn i nie chcę Pani wprowadzić w błąd. Proszę skorzystać z opcji ePorady24. Tutaj jest link do porad. Profesjonalne porady przeze mnie sprawdzone!
  Pozdrawiam,
  Rafał

 

Podoba Ci się ten Blog ? Poleć go znajomym !