podwójne opodatkowanie czyli jak rozliczyć zagraniczne dochody w Polsce i maksymalnie zmniejszyć swój podatek

Prawo w Irlandii – blog Roberta Polańskiego

Autor wpisu: data: 6 marca, 2010

blog_roberta_polanskiegoDzisiejszy wpis jest wyjątkowy, gdyż - po pierwsze - nie obejmuje prawa podatkowego, a po drugie - opisuje niezwykły blog jednego z moich przyjaciół - Roberta Polańskiego. Jest to blog poświęcony wyłącznie zagadnieniom prawnym Zielonej Wyspy. Jestem przekonany, że wielu z Was (tym, którzy już w Dublinie i okolicach piją Guinnessa, jak i tym, którzy dopiero poznają oryginalny smak tego piwa) informacje tam zawarte będą na pewno przydatne.

W swoim blogu Robert skupia się głównie na tematyce prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, prawie rodzinnym i opiekuńczym. Nie omija on również  zagadnień prawnych dotyczących nieruchomości, sądów i ich działalności w Irlandii. Na pewno dużą wartość dla osób przebywających w Irlandii będą też miały tematy poświęcone różnorakim organizacjom i instytucjom, które powołane są do niesienia pomocy osobom przebywającym tam czasowo. Blog Roberta Polańskiego porusza więc ważne sprawy związane z codziennością na Zielonej Wyspie i przy tym czyni to lekko i przejrzyście: bardzo przyjemnie czyta się zamieszczone tam artykuły.

Oto kilka ważnych tytułów:

lk

Blog Roberta może być pomocny jeszcze z innego powodu. Otóż po prawej stronie strony można znaleźć zestawienie linków do ważnych, z naszego punktu widzenia, instytucji irlandzkich.

Trochę zazdroszczę Robertowi pobytu w Dublinie. Jest to nam obce, ale jednak bardzo swojskie, miasto. Chociaż Irlandia funkcjonuje już w Unii Europejskiej od dłuższego czasu, to wciąż w centrum Dublina widać ślady niezbyt zamożnej przeszłości. Obecnie jest tam wielu naszych rodaków, co można zauważyć zwyczajnie idąc ulicą: jak nie polski sklep, to co piąta osoba mówi w naszym języku.

guinnessNo i Guinness...! Tym, którzy lubują się w smaku tego piwa kupowanego w Polsce polecam, aby spróbowali prawdziwego Guinnessa zlanego z kija w jednej z dziesiątek knajp i barów! Tam muzyka gra i piwo (tj. Guinness oczywiście) się leje nawet, kiedy większość ludzi jeszcze jest w pracy...

Zapraszam do bloga Roberta Polańskiego!

mmm

dodajdo

Komentarze są zablokowane.

 

Podoba Ci się ten Blog ? Poleć go znajomym !