podwójne opodatkowanie czyli jak rozliczyć zagraniczne dochody w Polsce i maksymalnie zmniejszyć swój podatek

Jak rozliczyć dochody z Włoch

Autor wpisu: data: 21 grudnia, 2009

rafal-chmielewski-podwojne-opodatkowanie-jak-rozliczyc-dochody-z-wlochItalia to piękny i różnorodny kraj. Sam miałem okazję spędzić tam parę tygodni, podróżując z północy na południe i ze wschodu na zachód. Oczywiście najwięcej czasu spędziłem w Rzymie, będąc nawet na indywidualnej audiencji u Naszego Papieża (miałem taki przywilej wraz z moimi licealnymi rówieśnikami, gdyż jako uczniowie Wojskowego Liceum Muzycznego - tak, tak... - z instrumentami mieliśmy wstęp niemal wszędzie - zresztą to zasługa naszej wyjątkowej Pani Dyrektor :)) Oczywiście oglądaliśmy też Wenecję, Florencję, Asyż, Monte Cassino, Neapol... Byliśmy również na Capri i na szczycie (niewygasłego) Wezuwiusza... Wspaniały czas - wspaniały kraj!

Nie dziwne więc jest to, że wielu polaków również i tam jedzie za chlebem, czy to sezonowo, czy też na dłużej. Wśród nich była również moja siostra, która niemal już zadomowiła się tam na dobre, kiedy jednak musiała się przeprowadzić do Niemiec.

Oczywiście dochody z Włoch powinny być uwzględnione przy rozliczaniu podatku w Polsce. Wielu polaków uważa jednak, że dochody z Italii nie muszą być rozliczane w Polsce ze względu na wyłączenie włoskich dochodów z opodatkowania w Polsce (co źródło swoje ma w międzynarodowej umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej między Polską a Włochami). I jest w tym twierdzeniu sporo racji, jednakże nie do końca jest to prawda. Są bowiem takie sytuacje i takie włoskie dochody, które będą w Polsce opodatkowane, a niestety niewiele osób zdaje sobie z tego obowiązku sprawę. O czym mówię...?

Dalej przeczytacie o tym, kto:

  • Powinien rozliczyć włoskie dochody w Polsce
  • Jakiego rodzaju dochody włoskie podlegają w Polsce opodatkowaniu
  • Jak rozlicza się w Polsce dochody z pracy w Włoch
  • Co z opodatkowaniem włoskich odsetek na rachunkach i lokatach
  • Czy przysługują ulgi i odliczenia podatkowe
  • Do jakiego urzędu należy złożyć deklarację podatkową

Zapraszam dalej >>

dodajdo

Komentarze są zablokowane.

 

Podoba Ci się ten Blog ? Poleć go znajomym !