podwójne opodatkowanie czyli jak rozliczyć zagraniczne dochody w Polsce i maksymalnie zmniejszyć swój podatek

Jak rozliczyć zagraniczne dochody

Autor wpisu: data: 16 kwietnia, 2009

Na pewno się zastanawiasz, czy musisz się rozliczyć z zagranicznych dochodów. A jeżeli już wiesz, że musisz to zrobić, to zapewne masz wątpliwości jak to zrobić, jakiej metody unikania podwójnego opodatkowania użyć, oraz co zrobić aby zmniejszyć swój podatek...

Na pewno masz wiele wątpliwości... sam je miałem, kiedy po raz pierwszy zabrałem się za pisanie mojej pierwszej książki o rozliczaniu zagranicznych dochodów. Nie jest to łatwa materia, nawet dla mnie, osoby która niemal już zjadła zęby na temacie podwójnego opodatkowania.

Tymczasem ukazało się wznowienie tej książki. Wg mnie, jest ona jedyna w swoim rodzaju. Dlaczego? Ponieważ tylko tutaj znajdziesz instrukcję rozliczenia krok-po-kroku. W innych pozycjach w tym temacie najpierw jest dużo teorii a potem w załączniku przykład wypełnionego PIT-36. W efekcie są one trudne. Moja książka natomiast poprowadzi Ciebie za rękę przez wypełnienie nie tylko PIT-36, ale również PIT-ZG, i..... co najważniejsze.... jako gratis dostaniesz egzemplarz mojej najnowszej książki o Uldze Abolicyjnej (wartej 47 zł.).

Książka Jak rozliczyć zagraniczne dochody na PIT-36 i skorzystać w ulgi abolicyjnej jest już dostępna TUTAJ >>

Pozdrawiam, Rafał.
dodajdo

Jedna odpowiedź do “Jak rozliczyć zagraniczne dochody”

 1. Bartek napisał/a:

  Panie Rafale,

  mam następujące pytanie. Mieszkam i pracuję w Czechach (nie informowałem jednak o tym Urzędu Skarbowego). W zeszłym roku w Polsce zarobiłem na umowę o dzieło 600zł brutto (czyli, zdaje się, poniżej kwoty wolnej od podatku), zleceniodawca odprowadził podatek od tej kwoty. Jak w związku z tym wygląda sprawa z moim rozliczeniem podatkowym? Muszę składać zeznanie/deklarować czeskie dochody?

  Pozdrawiam i dziękuję za bloga z mnóstwem przydatnych informacji,
  Bartek
  Dziekuję za uznanie dla bloga :)! Panie Bartku, tak! Powinien Pan rozliczyć dochody polskie razem z czeskimi. Co prawda podatek wyniesie „0”, jednak obowiązek rozliczenia w tej sytuacji istnieje.
  Pozdrawiam,
  Rafał

 

Podoba Ci się ten Blog ? Poleć go znajomym !