podwójne opodatkowanie czyli jak rozliczyć zagraniczne dochody w Polsce i maksymalnie zmniejszyć swój podatek

Ulga Abolicyjna a Abolicja Podatkowa

Autor wpisu: data: 7 kwietnia, 2009

Zdarza się, że Ulga Abolicyjna jest mylona z Abolicją Podatkową... I wcale się temu nie dziwię, gdyż są to dwie nazwy bardzo do siebie podobne, ale jednak nie mające ze sobą wiele wspólnego. Zatem o co tutaj chodzi? Co jest czym? Zobaczmy...

Otóż Abolicja Podatkowa to okres, w którym można było umorzyć swoją zaległość podatkową. Trwał on do 6 lutego i już się zakończył. Koniec i kropka :) Abolicja Podatkowa nie była i nie jest ulgą podatkową.

Ulga Abolicyjna zaś to ulga podatkowa (art. 27g ustawy PIT), która tak naprawdę tylko z nazwy jest "abolicyjna". Dlaczego? Ponieważ została wprowadzona do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w ustawie abolicyjnej. Dodatkowo ma ten sam mechanizm obliczania, który służył do obliczania wysokości zaległości podatkowej przy Abolicji Podatkowej. Jednak jeżeli się przyjrzymy jej bliżej, to nie ma ona nic wspólnego z abolicją podatkową. Zatem jej nazwa, to efekt tego samego źródła pochodzenia, co w przypadku abolicji podatkowej, oraz jest to nazwa potoczna. Co ważne ulga ta obwiązuje do odwołania. I tyle...! :)

A teraz dobra wiadomość!

Przedłużyłem promocję mojej książki o Uldze Abolicyjnej o JEDEN dzień!

Tylko do Świąt Wielkiej Nocy można ją nabyć za jedyne 4,90 zł. Potem podniosę jej cenę do 41,70 zł.

okladka_mniejsza

Dlaczego przedłużyłem promocję? Bo chcę, aby z książki skorzystało więcej osób. Jeżeli cena się ustali na 41,70 zł., to siłą rzeczy niektórzy już jej nie kupią. A jest ona naprawdę pomocna, o czym świadczy jej coraz większa popularność i pozytywne komentarze.

Wejdź tutaj >> i dowiedz się więcej o moim przydatnym przewodniku po Uldze Abolicyjnej :)

------

<< Zobacz poprzedni wpis o Uldze Abolicyjnej.

dodajdo

Komentarze są zablokowane.

 

Podoba Ci się ten Blog ? Poleć go znajomym !