Dziś kontynuujemy temat metod unikania podwójnego opodatkowania. Poprzednio pokazałem Wam co to jest metoda wyłączenia, oraz w jaki sposób można obliczyć podatek korzystając z jej zasad. Metoda wyłączenia jest tą prostszą metodą - jeżeli chodzi o sam proces obliczania - nawet w tym bardziej powszechnym wariancie - wyłączenia z zachowaniem progresji podatkowej (tj. "z progresją").
<< Tutaj znajdziecie moje poprzednie wpisy dotyczące właśnie metody wyłączenia.
A teraz zajmijmy się...
metodą zaliczenia
Co to jest? Zapraszam dalej >>
Pozdrawiam i czekam na komentarze!
Rafał
9 marca, 2009, 12:40
witam,
chciałam bardzo podziękować za pomoc i cenne porady jak wypełnić wnioski o abolicję. Wzorując się tylko na tym blogu sama wypełniłam wszystkie dokumenty, nie było trudno. US wydał mi już decyzję o umorzeniu podatku za rok 2006.
Dzięki
To ja dziękuję! Pozdrawiam i zapraszam ponownie na blog!
Rafał
10 kwietnia, 2009, 20:52
Witam. Po przeczytaniu ebooka i wiely konsultacjach m.in telefonach do KIP nadal nie wiem, jak poradzić sobie z obiczeniem ulgi w moim przypadku. Wygląda to mnie wiecej tak, że pracując w Holandii uzyskałam dochód około 7000, podatek zapłacony w Holandii to jakieś 200 zł. W Polsce natomiast pracowałam na umowę zlecenie (dochód : 2900, zero składek, pobrana zaliczka, jakieś 300 z/l ) w kazdym bądź razie na KIP powiedziano mi, ze obliczając podatek zgodnie z metodą wyłączenia z progresją, nie biorę pod uwagę składek i pobranych zaliczek, tylko liczę czysty podatek i jego kwotę biorę do obliczenia ulgi abolicyjnej. Nie biorac pod uwagę zaliczek, wychodzi mi podatek na poziomie 130. Z metody odliczenia wychodzi założmy 700. Czyli moja ulga to 570zł? 700zł, czy może 970zł?? (dane podaje orientacyjne)Swoje zeznanie zrobiłam zgodnie z ta pierwszą metodą (ulga – 570zł) czy postąpiłam słusznie?
Tak, słusznie! Ulga to odjęcie od wyniku uzyskanego metodą odliczenia wyniku otrzymanego zgodnie z metodą wyłączenia!
Pozdrawiam Pani Kasiu i dziekuję za odwiedziny!
Rafał