podwójne opodatkowanie czyli jak rozliczyć zagraniczne dochody w Polsce i maksymalnie zmniejszyć swój podatek

Jak rozliczyć zagraniczne dochody – metoda zaliczenia

Autor wpisu: data: 6 marca, 2009

currencyDziś kontynuujemy temat metod unikania podwójnego opodatkowania. Poprzednio pokazałem Wam co to jest metoda wyłączenia, oraz w jaki sposób można obliczyć podatek korzystając z jej zasad. Metoda wyłączenia jest tą prostszą metodą - jeżeli chodzi o sam proces obliczania - nawet w tym bardziej powszechnym wariancie - wyłączenia z zachowaniem progresji podatkowej (tj. "z progresją").

<< Tutaj znajdziecie moje poprzednie wpisy dotyczące właśnie metody wyłączenia.

A teraz zajmijmy się...

metodą zaliczenia

Co to jest? Zapraszam dalej >>

Pozdrawiam i czekam na komentarze!

Rafał

dodajdo

komentarze 2 do “Jak rozliczyć zagraniczne dochody – metoda zaliczenia”

 1. Aneta napisał/a:

  witam,
  chciałam bardzo podziękować za pomoc i cenne porady jak wypełnić wnioski o abolicję. Wzorując się tylko na tym blogu sama wypełniłam wszystkie dokumenty, nie było trudno. US wydał mi już decyzję o umorzeniu podatku za rok 2006.
  Dzięki
  To ja dziękuję! Pozdrawiam i zapraszam ponownie na blog!
  Rafał

 2. Kasia napisał/a:

  Witam. Po przeczytaniu ebooka i wiely konsultacjach m.in telefonach do KIP nadal nie wiem, jak poradzić sobie z obiczeniem ulgi w moim przypadku. Wygląda to mnie wiecej tak, że pracując w Holandii uzyskałam dochód około 7000, podatek zapłacony w Holandii to jakieś 200 zł. W Polsce natomiast pracowałam na umowę zlecenie (dochód : 2900, zero składek, pobrana zaliczka, jakieś 300 z/l ) w kazdym bądź razie na KIP powiedziano mi, ze obliczając podatek zgodnie z metodą wyłączenia z progresją, nie biorę pod uwagę składek i pobranych zaliczek, tylko liczę czysty podatek i jego kwotę biorę do obliczenia ulgi abolicyjnej. Nie biorac pod uwagę zaliczek, wychodzi mi podatek na poziomie 130. Z metody odliczenia wychodzi założmy 700. Czyli moja ulga to 570zł? 700zł, czy może 970zł?? (dane podaje orientacyjne)Swoje zeznanie zrobiłam zgodnie z ta pierwszą metodą (ulga – 570zł) czy postąpiłam słusznie?
  Tak, słusznie! Ulga to odjęcie od wyniku uzyskanego metodą odliczenia wyniku otrzymanego zgodnie z metodą wyłączenia!
  Pozdrawiam Pani Kasiu i dziekuję za odwiedziny!
  Rafał

 

Podoba Ci się ten Blog ? Poleć go znajomym !