podwójne opodatkowanie czyli jak rozliczyć zagraniczne dochody w Polsce i maksymalnie zmniejszyć swój podatek

Do których krajów stosuje się abolicję

2 lipca, 2009 Edit This

Ustawa abolicyjna nie wskazuje, jakie kraje obejmuje swym zakresem. A więc umorzeniu podlegają zaległości podatkowe związane dochodem z jakiegokolwiek państwa pod warunkiem wszakże, że umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania zawarta z tym krajem przewiduje metodę kredytu podatkowego (metodę zaliczenia), jako sposób na zapobieżenie podwójnemu opodatkowaniu.

Dotyczy to również sytuacji, w której taka umowa nie została zawarta, gdyż polska ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi, iż jeżeli brak jest umowy, to podwójnego opodatkowania unika się przez zastosowanie metody kredytu podatkowego.

Uwaga…, wyjątkiem są dochody z krajów, które uznawane są we właściwym rozporządzeniu Ministra Finansów za raje podatkowe. Osoby uzyskujące tam dochody nie mogą skorzystać z abolicji.

A zatem abolicję stosuje się do wszystkich krajów, nie tylko unijnych. Umorzenie, albo zwrot podatku dotyczy również takich państw jak USA i Rosja.

Pozdrawiam i czekam na komentarze!

Rafał

PS.: O tym, oraz o innych aspektach abolicji podatkowej w Polsce piszę w swoim bestsellerowym eBooku, pt. Abolicja Podatkowa, czyli jak skutecznie otrzyamć zwrot zagranicznego podatku lub umorzenie zaległości podatkowej.Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby móc komentować.

Podoba Ci się ten Blog ? Poleć go znajomym !